ריצוף ואמבט
פורטל ריצופים וחדרי אמבטיה המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

כיורים- אופני ההתקנה השונים


חדרי אמבט כוללים אוסף של פרטי ריהוט וכלים סניטאריים היוצרים יחדיו הרמוניה עיצובית. כיורים, הם כלים סניטאריים שעוברים בשנים האחרונות מהפכות תכופות והופכים להיות גולת הכותרת של עיצובי האמבט. ניתן לקנות כיורים באינספור עיצובים, ממגוון רחב של חומרים ובמספר אופני התקנה. כפי שידוע לכם,  רובן של מערכות הארונות לחדר האמבט, מגיעות עם כיורים ומשטחים בילט אין , שאותם תוכלו לבחור מבין  דגמים, חומרים, צורות וצבעים שונים. התקנתם של סוגי הכיורים השונים, נעשים בהתאמה לסוגי המשטח שבחרתם וכמו כן לממדי הארון.
לכל צורת התקנה של כיור, קיימים חסרונות ויתרונות, ואותם אפרוש לפניכם בכתבה זו.
כיורים אינטגראליים מגיעים כיחידה אחת רציפה עם המשטח וללא נקודות חיבור. היתרון הבולט של שיטת התקנה זו הוא שכל למעשה נמנעת הצטברות של לכלוך ותהליך הניקיון הוא פשוט וקל. כיורים העשויים ברובם חרס (כמו מרבית האסלות)  קל לנקות בשל העמידות לחומרי הניקוי הרווחים בשוק. ניתן להזמין כיורים אינטגראליים העשויים מחומרים פלסטיים, וגם הם ללא ספק נראים יפה מאד, חסרונם טמון בקלות הרבה בה הם נשרטים ובה הם נוטים לספוג כתמים. כיורים העשויים מחומרים פלסטיים לא תמיד קל להבריק. 
כיורים מונחים: הם כיורים שמגיעים כיחידה נפרדת כשהם מונחים מעל המשטח. אם בחרתם בכיורים שכאלו הרי שלפניכם  מגוון גדול יותר של משטחים, החל ממשטחי עץ וכלה במשטחי פסיפס. הכיורים יכולים להיות עשויים  מחומרים מגוונים כמו אבן או חרס ולהגיע במספר דגמים וגוונים. במקרה הזה עומדות בפניכם אינספור אפשרויות לעיצוב וזה המקום להפגין את מלוא היצירתיות. לכיורים אלו מספר חסרונות, שכן קיימים יותר סיכויים להצטברות של לכלוך בנקודות המפגש בין הכיור למשטח.
כיורים בהתקנת אפס:  משמעות הדבר היא שהכיורים מגיעים בגובה המשטח בדיוק. בדרך כלל מבוצעת התקנה זו במשטחים משיש ולא על גבי משטחי עץ, זאת בשל החשש לפגוע בעץ מהתזות מים.
כיורים בהתקנה תחתונה: במקרה הזה מותקנים הכיורים מתחת למשטח. כיורים אלו יכולים להגיע  במגוון צורות, למשל: כיור אובאלי, כיור מלבני  וכלה בעגולים. היתרון שבהתקנה זו הוא בניקוז קל של המים מהמשטח, בכל זאת קיים סיכוי להצטברות של לכלוך בנקודות התפר בין הכיור למשטח.
כיורים עליונים: מדובר בכיורים ששפתם מכסה את המשטח. אלו כיורים מעוצבים שיש להם בעיה מסוימת של ניקוז בלתי מהמשטח לכיור. כמו כן מצטבר לכלוך בנקודות התפר.
מבחינת משטחים, אם בחרתם בכיורים שאינם אינטגראליים, עומדים לרשותכם סוגים שונים של משטחים. החומרים הפופולאריים ביותר הם שיש קיסר, השיש הטבעי (שיש חברון, מצפה, חלילה, בירזט וכדומה), פסיפס ומשטחי עץ או עץ בציפוי של פורמייקה. המשטח המבוקש ביותר בקרב לקוחות רבים הוא משיש קיסר. סוג שיש זה הוא טבעי ונחשב ליוקרתי, חסרונות מצוי בכושר בספיגה בגבוה שלו  לכתמים. משטחי עץ יכולים להחזיק מעמד מספר שנים בחדר האמבטיה, אך מטבע הדברים, כאשר מדובר בחומר טבעי וחי כמו עץ יש לתחזק אותו באופן מאסיבי, אחרת הוא צפוי להינזק ולהתבלות.

ריצוף ואמבט | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל ריצוף ואמבט © 2017