ריצוף ואמבט
פורטל ריצופים וחדרי אמבטיה המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

 בריכות -  כחלק מהספא הביתי

עולם הבריכות הפרטיות הולך ומתרחב. קיימות בריכות הממוקמות בחצר הבית, בריכות המוקמות בפנים הבית ואף על הגג, וכיום ישנן בריכות  ספא ביתיות המכונות גם בריכות עיסוי. בריכות אלו מיועדות להתקנה בכל מקום המרווח דיו . הקמת בריכות שכאלו אינה דורשת היתרי בנייה מיוחדים.  בריכות העיסוי ניתנות להעברה ממקום למקום במקרים של מעבר דירה ואופן תחזוקתן קל.
בריכות עיסוי אינן סוג של אמבט ואינן מיועדות לרחצה, כך שאין להכניס לתוכן דטרגנטים מכל סוג שהוא! גודלן הממוצע של בריכות הספא הביתיות נע בין 4 מ"ר ל-5 מ"ר וקיבולת המים בתוכן בהתאם - בין 750 ליטר ל -2,000.  בריכות ספא בנויות מגוף ומסגרת חזקים על מנת שתוכל להכיל את כמות המים הרבה      ביציבות  הנדרשת. גוף הבריכות עשוי בדרך כלל מחומרים איכותיים כמו פלסטיק, כאקריליק או קוויירייט, שהוא חומר הממוחזר מסגסוגת של אקריליק. לכל אחד מהחומרים יתרונות משלו: האקריליק  ידוע כחומר חזק, ולצורך בניית גוף ספא הוא זוכה לתוספות מחזקות כשכבת פיברגלס המכילה סיבי זכוכית או ציפוי שווה ערך של חומרים ייחודיים - בהתאם לחברות היצרניות השונות. את האקריליק  לבריכות הספא שלכם אפשר להשיג במבחר צבעים, גוונים ודרגות ברק, אך מראהו המבריק תורם לבולטות  משריטות הנוצרות בו . את השריטות ניתן לשייף בעזרת נייר לטש, ובמקרה של היסדקות אפשר לאחות את הסדקים בדבקים אקריליים מיוחדים למטרה זו, אך פני השטח אינם "שבים לקדמותם" ומקום התיקון עלול להיראות לעין.
חומר נוסף לבניית בריכות הוא חומר הוא הקוויירייט.  מדובר בחומר חזק עמיד ויפה לבניית גוף הספא. מראהו של הקוויירייט מחוספס ושריטות אינן מתגלות בו על נקלה, מאידך חזותו נחשבת לעיתים למעט פחות אלגנטית - עניין של טעם! מרכיב חשוב נוסף בגוף בריכות ספא הוא הפוליאוריטן. זהו חומר מוקצף שתפקידו לבודד את המבנה הפנימי כדי לשמר את חום המים כמו גם כדי להבטיח את יציבות הצנרת. המסגרת החיצונית המקיפה את הגוף האקרילי, עשויה על-פי רוב מעץ אך גם מחומרים אחרים כמו פלסטיק . בבניית בריכות ספא, סוג העץ המועדף לשימוש הוא הארז שהו בעל עמידות גבוהה במיוחד בכל תנאי מזג אוויר ומרקמו מכיל שמן טבעי המדיף "ארומה" אשר דוחה חרקים ומזיקים.הארז הוא עץ קל ואוורירי, ללא "עיניים", ובצורתו הטבעית מתאפיין בשינויי גוון נאים. עץ פופולארי אחר הוא הסקויה - עץ עמיד וחזק שמתאים לשימוש חיצוני כמו זה הנדרש לבריכות לספא, וניתן גם למצוא אותו מסגרות עשויות מהגוני.את בריכות תוכלו לבנות באופן עצמאי מבטון או מבלוקים בעלי חיפוי שיש או קרמיקה, אך במקרה זה בנייתן כרוכה בקבלת היתר בנייה כמו זה שחל על בריכות שחייה (ברגע שהבריכה מבוטנת וקבועה בשטח צריך היתר). בבניית בריכות ספא על תשתית בטון , התקנת מערכות ההפעלה השונות מתבצעת בנפרד ולכן גם מסורבלת יותר.  אם בריכות הספא מותקנות בחצר, השטח שנועד לכך צריך להיות מפולס. לתפעול המערכת נדרש קו חשמל ישיר שישרת אותה בלבד, ומומלץ לציידו בממסר פחת. על כבלי החשמל להיות מוגנים ממים. שמירה על חיטוי שוטף וכיסוי הבריכה עם תום השימוש מבטיחים מים נקיים. החלפת מים מומלץ לבצע כל 6 חודשים לערך.

     


ריצוף ואמבט | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל ריצוף ואמבט © 2017