ריצוף ואמבט
פורטל ריצופים וחדרי אמבטיה המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

בריכות

בריכות הופכות להיות פופולאריות יותר ויותר בבתים פרטיים. בריכות מצריכות אמנם שטח אך, כיום ניתן להקים בריכות בסכומים לא מאד גבוהים, אשר נעים בין 20 ל-100 אלף שקל.
בריכות שחיה פרטיות כבר לא צריכות להיות סוג של פנטזיה שמופיעה רקבקולנוע או במגזינים של עיצוב הבית .למעשה, עם השנים יותר ויותר אנשים רוכשים בריכות , ובישראל נבנות מדי שנה כ600 יחידות חדשות, כך עולה מנתונים שמספקות חברות העוסקות בתחום. ייתכן כי הסיבה לכך נעוצה בין היתר בבנייתם של  יותר ויותר מגדלים מפוארים הכוללים פסיליטיז שבינהן בריכות לרווחת הדיירים.  בפריפריות , שם מצויים יותר בתים צמודי קרקע, ישנן יותר בריכות, זאת כמובן הודות לשטחים הגדולים המאפשרים זאת. בנוסף,  צמיחה ושגשוג של  ענף הצימרים בארץ, הביאה לגידול בשיעורי הקנייה של בריכות . בריכות בחצרות פרטיות מעלות באופן ניכר את מחירי הנכס, כך שהקמת בריכה כרוכה בהוצאה, אך משתלמת כלכלית בראייה עתידית. 
בריכות ניתן להקים בכל חצר, והתהליך אינו מורכב או מסורבל כפי שהיה. תהליך ההקמה הפשוט מתאפשר תודות לאופני הבנייה החדשים והמצאת שיטת הבריכות המתועשות.  
לבריכות פרטיות בבית יש היתרי בניה מיוחדים שאורכים לעיתים חודשים לא מועטים.
קביעת גודל הבריכה: לאחר קבלת היתר הבנייה  קובעים את  הגודל והצורה של הבריכה. גודל וצורת הבריכה תלויי טעם אישי ואוסף השימושים המיועדים . בריכות האמורות לשמש בעיקר לילדים יבנו שיש להן קצה רדוד. בריכות שאמורות לשמש לאימוני שחיה יומיומיים תהיינה בעלות קצוות מקבילים. ישנה  אפשרות תיאורטית לשלב בין שני הצרכים ולבנות בריכות בצורת האותL  ועל-ידי כך  ליהנות משני העולמות .
קביעת עומק הבריכה: עומקה של בריכה המיועדות בעיקר לשעשוע נע בין 80-160 ס"מ. אם אתם מעוניינים בבריכה המשמשת לצרכי שחייה יומיןמיים, עליכם  להגיע ל-2.3 מטר ויותר. בתקופה האחרונה נרשמה נטייה לבניית בריכות קטנות, שגודלן הכולל כ-50 מ"ר ועומקן כ-90-180 ס"מ. המחירים של  בניית בריכות בגודל זה נמוכים יותר, ועלות התחזוקה שלהן גם כן נמוך יותר.
גופי תאורה לבריכות:  יש לערוך אבחנה בין  תאורה פונקציונאלית של בריכות  לתאורה דקורטיבית. הטרנד האחרון בתחום תאורת בריכות הוא שימוש בסיבים אופטיים היוצרים אפקט של אור כוכבים בעת שגוף חיצוני מקרין עליהם אור. דרך מקורית נוספת היא  להאיר בריכות באמצעות כדורים ענקיים. הכדורים עשויים פוליקרבונט משופר והם עמידים למים ומגיעים בגדלים שונים (קוטר של 10 ס"מ עד 3 מטר). מחירי גופי התאורה נעים סביב-700 שקלים. 
פטנט אחר בתחום תאורת בריכות הוא מנורת "נחום תקום" אשר נזרקת לתוך המים וצפה מיידית. יש להטעינה למשך מספר שעות והיא דולקת ומאירה את שטח הבריכה. מחירה החל מ-900 שקלים.
בריכות ביתיות אינן מצריכות פיקוח תברואתי : להבדיל מבריכות שחייה ציבוריות, בריכות השחייה הביתיות לא נמצאות בפיקוח של משרד הבריאות או של הרשויות המקומיות. מומלץ כי תבנו בריכה בעזרתו של יועץ פרטי מוסמך, שיכול להמליץ על בניית הבריכה על פי התקנים והעקרונות של משרד הבריאות. עיקרון בסיסי בשמירה על הגיינה בבריכה הוא סחרור של מים והעברתם לסינון וחיטוי באופן מבוקר למשך כל זמן פעילות הבריכה ובחומרים המורשים.
מומלץ כי את הבריכה הפרטית יתחזק מפעיל בריכה מוסמך כפי שנהוג בבריכות הציבוריות.

ריצוף ואמבט | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל ריצוף ואמבט © 2017