ריצוף ואמבט
פורטל ריצופים וחדרי אמבטיה המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

שיש: סילר והברקה קריסטלית

שיש עובר תהליכים רבים עד שהופך לפלטות ריצוף או למשטחים איכותיים. התהליכים נעשים באופן הדרגתי ומקנים לשיש עמידות ושנות חיים רבות.
במאמר זה נתמקד בתהליכים שעובר השיש לאחר תהליך הריצוף או החיפוי. ראשית, אריחי השיש עוברים תהליך של חירוץ הפוגות לעומק . תהליך זה נעשה באמצעות דיסק יהלום . לאחר חירוץ השיש, הסדקים שנוצרו ממולאים בדבק שיש, זאת במטרה למנוע חדירת מים לתשתיות, לסתום את הגרדים במקצועות ולהקנות לריצוף השיש מראה אחיד.
בנוסף,  מריחת דבק כללית על מנת לסתום חרירים וגידים שנותרו פתוחים לאחר שלוטשו באבנים גסות. תהליך ליטוש אבן השיש ממשיך עד אבן אחרונה. לפני ביצוע הליטוש, קיימת חובה לוודא כי התשתית והאריחים יבשים לחלוטין. ביצוע תהליך ליטוש בשיש במצב בו התשתית עדיין רטובה או לחה, יגרום להיווצרות רטיבות כלואה ובהמשך יראו כתמים על האריחים. ליטוש אריחי שיש מומלץ לערות בכל 10 שנים בערך.
ליטוש שיש חייה להיעשות על-ידי מומחים לשיש או מטעם החברה ממנה נקנה השיש.
אבן שיש ניתן ללטש עד לרמה של מבריק או ללטש ולקבל מראה מט מוחלק, הכל כמובן בהתאם לדרישות הלקוח.
הסילר ותפקידו: סילר הוא חומר נוזלי על בסיס מים. מטרת הסילר בהקשר לשיש היא מניעת ספיגת  חומרים שונים חיצוניים על פני האריחים. באריחי שיש טבעי קיימת חובה למרוח סילר מיד לאחר עבודת הליטוש. הסילר  מומלץ מאוד גם לאריחי טרצו ולאריחי שיש מעובד. דוגמא מצוינת לאפקט שהסילר מקנה היא ביצוע ווקס לרכב. רכב שנמרח עליו וקס אינו סופג את טיפות המים והטיפות נותרות כאילו באוויר. הברקה קריסטלית בשיש: הקריסטל ההוא חומר נוזלי וכאשר הוא בא במגע עם האוויר הוא למעשה הופך גבישי. לקריסטל קיים יתרון גדול לעומת הווקס , הקריסטל נותר כשכבה על פני אריחי השיש ולא נספג בתוכם כלל כמו הווקס . הקריסטל מקנה לאריחי השיש ברק שמוסיף למראם המהודר והיוקרתי.  תהליך ההברקה הקריסטלית מבוצע רק  על ידי בעלי מקצוע מיומנים עד ליצירת האפקט המבריק הרצוי . הברקה קריסטלית יש לערוך לפי הצורך או שבהתאם לרמת השחיקה של השיש.
נקודה חשובה: אין לבצע הברקה קריסטלית בשיש כאשר האריחים עדיין לחים או רטובים.
אין לבצע הברקה קריסטלית בשיש במקרים בהם רמת הגימור של הליטוש מוחלק.
אריחי שיש עלולים להינזק מכמה סיבות: במקרים בהם קיימת גרירת חפצים או רהיטים מאסיבית. גרירה תגרות לשריטות שיפגעו במראה החלק והמבריק של אריחי השיש. גרירה של ריהוט בעל גלגלי מפלסטיק קשיח גם הוא פוגע באריחי השיש.  שימוש בחומרי ניקוי בעלי רמה חומצית בינונית או גבוהה  גורמים לאריחי השיש ל"האכל"  בשכבת המדרך, עד להיווצרות חספוס.
בכדי להימנע משריטות על גבי האריחים רצוי להדביק פיסות לבד או גומי בתחתית רגלי הרהיטים ואף להחליף את גלגלי הפלסטיק לגלגל גומי.
טיפ חשוב לסיום: אבן טבעית כמו שיש ניתנת גם לריצוף חוץ אך עליכם לזכור כי התנהגות אבן טבעית בחוץ שונה מהתנהגותה בפנים  הבית. בריצוף חוץ השיש חשוף לשחיקה ולהכתמה הנגרמים מפגעי מזג אויר כמו אבק, חול, שמש, גשם וכדומה.

ריצוף ואמבט | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל ריצוף ואמבט © 2017