ריצוף ואמבט
פורטל ריצופים וחדרי אמבטיה המוביל בישראל
דף הבית עיצוב הבית עיצוב פנים אדריכלים מעצבי פנים פרסם כאן
                     
                     
                   

אביזרי אמבטיה שייכים יותר מכל למאה ה21. אביזרי אמבטיה כלל לא היו חלק מתהליך ההיטהרות והרחצה של ההיסטוריה האנושית. קחו למשל את האסלה – מתי היא הומצאה? מתי הומצא בית השימוש? והיכן הפך האמבט הפרטי לנחלת הכלל? אביזרי חדר האמבטיה מקבלים היום חזות רצינית פחות ונועזת יותר!

קשה להאמין אבל עד לפני זמן לא רב, פעולות בסיסיות כמו רחצה באמבטיה וישיבה על אסלה היו בבחינת מותרות. עד תחילת המאה ה-20 היה השימוש באסלות וברזים שבכוחם להפריד בין מים חמים לקרים בעיקר נחלתם של עשירים בלבד.  החתירה המתמדת לנוחות ולאסתטיקה, הפכה את המותרות לצורך חיוני.

אביזרי האמבטיה אם כן  זוכים לתשומת לב מיוחדת בתוך המראה השלם. ממש כמו הידיות, הטקסטיל לבית, כלי האוכל וחפצי הנוי בשאר חלקי הבית, כך גם האביזרים בחדר האמבטיה זוכים לכבוד מחודש: למשל, מתלי ומחממי מגבות, מברשות לאסלה, סבוניות למיניהן, מתקני נייר ,קופסאות לאיפור, מראות, מדפים וגם מגבות וחלוקים.
בשנים האחרונות מעצבים אשר מתכננים קו חדש של כלים סניטאריים  נוהגים להוסיף אביזרים נלווים תואמים.  מלבד כילים סניטאריים למשל עיצוב המעצב הנודע פיליפ סטארק, אביזרים נלווים וריהוט משלים לחדרי הרחצה שלו; ורסאצ''''''''ה יצא בקולקציית אביזרי טואלטיקה דרמטיים מזהב טהור, המשלימים את האריחים והטקסטיל התיאטראלי שלו בחדר הרחצה; ואילו פיירו ליסוני מדגיש דווקא את הקו הנקי והחזרה לטבע.
כל המעצבים  שמים דגש על שילובי חומרים יוצאי דופן ונועזים. היצירתיות החדשה עושה שימוש בחומרים כמו ,בפרספקס, זכוכית, שעם, בטון ועץ. גם האביזרים הנלווים מקבלים מגע מיוחד כאשר משתמשים בחומר גלם שונה, ותורמים את חלקם למראה המתוחכם והיוקרתי. חדר האמבטיה הופך לחדר נוסף בבית ממש כמו הסלון או חדר השינה ונכנסים אליו אביזרי ריהוט משלים, כמו ספסלים  מעץ להנחת בגדים ומראות עומדות הניתנות לכיוון, התואמים לאביזרים קטנים יותר כמו פחי אשפה, סבוניות, ברזים וראשי טוש.
הטקסטורות החדשות , הטכנולוגיה התעשייתית והחומרים,  מדגישים את התפישה העיצובית החדשה. לצד כיורי שעם אפשר למצוא  כיום שטיחוני אמבט משעם, ולצד כיורים צבעוניים עשויי מבטון אפשר למצוא כוסות למברשות שיניים מאותו החומר. 

במקביל לאופנה זו  של שימוש בחומרים טבעיים בחדרי הרחצה חוזר בגדול גם הניקל, ולחימום האווירה הוא משולב בעץ, בטקסטורה מודגשת או נקייה. הפרספקס  הזכור לנו היטב משנות ה 70 משודרג בגוני מים ובגימורים מעניינים. קיים גם הסגנון הרומנטי המשלב אביזרים מצועצעים בחדר הרחצה, כמו שנדלירים ופמוטים תיאטרליים.

חיינו בהם שולטת הטכנולוגיה יותר מכל ניתן למצוא כיום  חדרי הרחצה חכמים עם שלטים, תאורה היי-טקית ומערכות סאונד. בנוסף נכנס גם השימוש בטלוויזיות פלזמה מיוחדות לאמבטיה. למשל ה"אקווה-ויז''''''''ן", שהיא טלוויזיה דקה אשר מותאמת לתנאי הלחות בחדרי רחצה. הדבר נעשה בעזרת טכנולוגיה של השכלולים הטכנולוגיים, גם המוצרים הטבעיים, זוכים לפופולאריות גוברת: אני מדברת על נרות ריחניים ובקבוקוני שמנים ארומאטיים, המסמלים יותר מכל את הפינוק שטומן בחובו חדר הרחצה.

ריצוף ואמבט | אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים
  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל ריצוף ואמבט © 2017